Uroczystość Objawienia Pańskiego – 06.01.2018r.

Uroczystość Objawienia Pańskiego - 06.01.2018 r.

W sobotę 6 stycznia 2018r. obchodziliśmy Uroczystość Objawienia Pańskiego zwaną popularnie Świętem Trzech Króli. Święto to nawiązuje do opisywanych w Ewangelii Mędrców ze Wschodu, którzy prowadzeni przez gwiazdę przybyli oddać pokłon nowonarodzonemu Królowi. Ksiądz Proboszcz Piotr Kufliński podczas Mszy św. o godz. 11:00 poświęcił dzieciom pierwszokomunijnym książeczki do nabożeństwa, a podczas homilii wyjaśniał znaczenia obchodzonej Uroczystości. Na zakończenie Eucharystii Ksiądz Proboszcz poświęcił kadzidło i kredę, aby oznaczyć nią drzwi naszych domów.

Po Mszy św. rozpoczęło się kolędowanie przy żłobku, był to czas wspólnego śpiewania pięknych polskich kolęd oraz indywidualnych występów. Tym razem kolędowanie odbywało się przy akompaniamencie skrzypiec oraz gitary. Wszystkie występujące dzieci zostały obdarowane prze Księdza Proboszcza anielskim upominkiem.

Zdjęcia dostępne w galerii.