Adwent_2018_1a

RORATY

Misje Święte 03-11.03.2018r.

Od 3 do 11 marca 2018r. przeżywaliśmy Misje Święte, które w każdej parafii odbywają się co 10 lat. Był to czas słuchania codziennych nauk głoszonych przez Ojców Franciszkanów: O. Jessego z Wejherowa i O. Arnolda z Pakości. Równolegle do Misji parafialnych trwały rekolekcje szkolne. Podczas odprawianych nabożeństw były dzwony pokutne, nauki stanowe dla kobiet, mężczyzn, młodzieży oraz osób starszych.

W czwartek podczas Mszy św. o godz. 9:00 zgromadzonym chorym Ojcowie Franciszkanie udzielili Sakramentu Namaszczenia Chorych oraz pobłogosławili Najświętszym Sakramentem.

W piątek o godz. 14:00 z kościoła pw. św. Bartłomieja wyruszyła publiczna Droga Krzyżowa, drewniany Krzyż nieśli przedstawiciele różnych Wspólnot Parafialnych a rozważania przedstawił Ojciec Arnold. Również w piątek po wieczornej Mszy św. wyruszyła procesja na parafialny cmentarz z modlitwami za zmarłych. Natomiast wieczorem można było spotkać Pana Jezusa utajonego w Najświętszym Sakramencie, aby móc go uwielbić.

W sobotę podczas Mszy Świętych przybyli małżonkowie odnowili przyrzeczenia małżeńskie, a o godz. 15:00 w kościele pw. św. Teresy odbyło się nabożeństwo dla małych dzieci i matek w stanie błogosławionym.

Niedzielne Msze św. zakończyły cały tydzień Misji Świętych, Ojcowie Franciszkanie poświęcili przyniesione przez wiernych ich krzyże misyjne. Po Mszy św. o godz. 11:00 Krzyż Misyjny znajdujący się przy kościele pw. św. Teresy został poświęcony oraz w wyjątkowy sposób uczczony przez parafian. Ojciec Jesse udzielił wszystkim zgromadzonym misyjnego błogosławieństwa. Za włożony trud apostolski w głoszenie wyjątkowych rozważań na ręce Ojców Misjonarzy zostały złożone podziękowania.

Zdjęcia dostępne w galerii.