Wielki POST

1. Msze św. w niedzielę o godz. 8:00 9:30 i 11:00 w poniedziałek i wtorek o godz. 18:00 a w środę o godz. 8:00. We wtorek nowenna do MBNP. Dziś Gorzkie Żale o godz. 14:00. Świąteczny objazd chorych we Wielki Wtorek od godz. 8:00.
  2. We Wielki Poniedziałek i Wtorek nie będzie mnie w konfesjonale – jestem w Śmiglu i Wonieściu. Okazja do spowiedzi św. we Wielki Wtorek, ale po Mszy św. w kościele św. Bartłomieja.
  3. Zbliżają się Święta Zmartwychwstania Pańskiego. Zapraszam na świętą liturgię:
    Wielki Czwartek jest pamiątką Ostatniej Wieczerzy. Dzień ustanowienia Eucharystii i Kapłaństwa. Uroczysta Msza św. o godz. 18:00 po której przeniesienie Najświętszego Sakramentu do ciemnicy i adoracja do godz. 20:00. Po liturgii odśpiewamy Gorzkie Żale – III części.
    Wielki Piątek to dzień męki i śmierci Chrystusa. Obowiązuje post ścisły bez żadnej dyspensy. Droga krzyżowa ulicami naszej parafii z kościoła św. Bartłomieja o godz. 17:00 ul. Główną, Dworcową i z powrotem Główną do kościoła św. Teresy. Plan drogi krzyżowej znajduje się na parafialnej stronie internetowej i gablotach parafialnych. Przygotowane rozważania można odbierać w zakrystii. Liturgia Męki Pańskiej rozpocznie się bezpośrednio po drodze krzyżowej a zakończy się procesją do grobu i adoracją do godz. 24:00. Od godz. 23:00 do 24:00 proszę by adorację prowadziła młodzież (w tym czasie będzie okazja do spowiedzi św.)
    Wielką Sobotę rozpoczyna adoracja przy grobie od godz. 8:00 do 21:00 prowadzona przez Żywy Różaniec. Plan adoracji jest wywieszony w gablocie ogłoszeń i zamieszczony w Internecie. Od godz. 8:00 do 9:00 okazja do spowiedzi św. Święcenie potraw o godz. 14:00, 14:30 i 15:00. Liturgia Zmartwychwstania Pańskiego rozpocznie się o godz. 21:00. Przynosimy ze sobą świece. Składa się z: obrzędu poświęcenia ognia, orędzia wielkanocnego, liturgii słowa, poświęcenia wody i Eucharystii a zakończy procesją rezurekcyjną. Proszę o udział wszystkie sztandary i feretrony.
  4. Niedziela i Poniedziałek – to ciąg dalszy przeżywania radości Zmartwychwstania. Msze św. w Niedzielę Wielkanocną o godz. 9:30 i 11:00. W drugie święto tzn. Poniedziałek Wielkanocny o godz. 8:00 9:30 i 11:00. Składka II Święta jest przeznaczona na PWT, Szkoły katolickie i KUL.
  5. Kancelaria parafialna w tym tygodniu nieczynna. „Bóg zapłać” za wszystkie wykonane w tym tygodniu prace dla parafii.
  6. Zgodnie z zaleceniem ks. biskupa z ostatniej wizytacji rozpoczęliśmy prace przygotowujące remont kościoła św. Bartłomieja. Na początek elewacji zewnętrznej. Prace odbywają się za zgodą Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków z delegaturą w Lesznie i dzięki pomocy wielu życzliwych ludzi. Równocześnie odbywa się nawożenie ziemi pod przyszłą część cmentarza. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy mnie w tym wspierają.
  7. „Bóg zapłać” za już złożoną daninę. Z obowiązku wywiązało się dotąd 211 rodzin, co stanowi zaledwie 38 % parafian. Do skarbon pod chórem można jeszcze składać ofiary na kwiaty. Dotąd zebraliśmy 750 zł 90 gr.
  8. Bardzo dziękuję tym, którzy sprzątali kościoły w minionym tygodniu. Proszę o posprzątanie w tym tygodniu w Wielką Środę kościoła św. Bartłomieja parafian z ul. Głównej 104 – 94 a kościoła Św. Teresy parafian z ul. Głównej 92 – 88.
  9. Polecam Przewodnik Katolicki i Mały Przewodnik.