Nabozenstowo_czerwcowe_2020a

Nawiedzenie_2020_1aa

Nawiedzenie kopii cudownego wizerunku

Matki Bożej Częstochowskiej

w Starym Bojanowie 28 - 29 II 2020 r.

Pojmanie Jezusa

Zdrajcy udało się zarobić trzydzieści srebrników. Za tyle sprzedał swego Mistrza. A jaka jest nasza cena? Za ile wyrzekamy Jezusa? Co sprawia, że Go opuszczamy, aby ucieszyć się tym, za co Go wydaliśmy? Czy przynajmniej po jakimś czasie, wcześniej lub później, być może nawet po wielu latach potrafimy się zreflektować, i tak jak Judasz zawołać: “Zgrzeszyłem, gdyż wydałem niewinnego“, czy raczej nie pozwalamy, aby jakieś sromotne wyrzuty sumienia zakłócały ten komfort, który przecież tak bardzo nam się należy, i burzyły święty spokój naszego życia? Każdy z nas wielokrotnie zdradził Mistrza. Im szybciej sobie to uświadomimy i się do tego przyznamy, tym wcześniej wydamy owoc nawrócenia.

Panie Jezu, Ty jesteś wierny w swojej miłości do nas pomimo naszej niewierności. Niech Twoja Krew obmyje nas, abyśmy wydali w naszym życiu owoc nawrócenia.