IV Niedziela Zwykła – 01.02.2015r.

1. Msze św. w niedzielę o godz. 8:00 9:30 i 11:00. Msze św. w tygodniu o godz. 18:00, w środę o godz. 8:00. We wtorek Nowenna do MBNP, w piątek koronka do Bożego Miłosierdzia a w sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu.

2. Jutro w poniedziałek 2 lutego – Święto Ofiarowania Pańskiego – Matki Bożej Gromnicznej. Msze św. o godz. 9:00 i 18:00 w kościele św. Teresy. Podczas Mszy św. poświęcenie świec. Na godz. 18:00 zapraszam dzieci I komunijne wraz z rodzicami. Jest to Dzień Życia Konsekrowanego. Przed kościołem po Mszach św. w tym dniu zbieramy ofiary dla zakonów klauzurowych.
  3. W tym tygodniu wspominamy:w czwartek – Św. Agaty, Dziewicy i Męczennicyw piątek – Św. Pawła Miki i Towarzyszy, Męczenników
  4. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź św. w I piątek od godz. 17:00 a objazd chorych jak zawsze od godz. 8:00. Wieczorem po Mszy św. nabożeństwo I piątkowe i koronka do Bożego Miłosierdzia. W I sobotę spotkanie ze wspólnotą różańca po wieczornej Mszy św.
  5. Kancelaria parafialna czynna w tym tygodniu tylko w czwartek po wieczornej Mszy św. Są jeszcze wolne intencje mszalne w lutym.
  6. Caritas Poznańska pokornie prosi wszystkich ludzi dobrej woli o odpis 1% podatku. Dzięki pozyskanym środkom Caritas Poznańska dalej będzie mogła prowadzić bezpłatne jadłodajnie, pomoc w leczeniu i rehabilitacji, świetlice dla dzieci i młodzieży, kolonie, wczasorekolekcje dla osób chorych i starszych. Szczegółowe informacje na ulotkach i stronie internetowej www.caritaspoznan.pl
  7. W przyszłą niedzielę składka w kościele jest przeznaczona na zapłacenie rachunków za ogrzewanie kościołów. „Bóg zapłać” za ofiary składane na tacę i w kancelarii.
  8. Bardzo dziękuję tym, którzy sprzątali kościoły w minionym tygodniu. Proszę o posprzątanie w tym tygodniu kościoła św. Bartłomieja parafian z ul. Lipowej a kościoła św. Teresy z ul. Głównej nr 73 – 81.
  9. Polecam Przewodnik Katolicki i Mały Przewodnik.

ks. Piotr Kufliński