Nabozenstowo_czerwcowe_2019a

PAN-Jezus-2019a

Jesteśmy ludźmi Wielkanocy

jest naszą pieśnią.

V Niedziela Wielkanocna – 03.05.2015r.

1. Msze św. dziś o godz. 8:00, 9:30 i 11:00. W ciągu tygodnia Msze św. wg stałego porządku. W środę o godz. 8:00. We wtorek nowenna do MBNP, w sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu. Nabożeństwa majowe codziennie po Mszy św. w sobotę przed Mszą św. a w niedzielę po Mszy św. o godz. 8:00.
  2. W tym tygodniu wspominamy:
    w środę – Św. Apostołów: Filipa i Jakuba – święto
    w piątek – św. Stanisława, Biskupa i Męczennika – Głównego Patrona Polski i Archidiecezji – uroczystość
  3. Za tydzień w niedzielę 10 maja przeżywać będziemy w parafii I komunię naszych dzieci podczas Mszy św. o godz. 10:00. Proszę miejsca w kościele na tę Mszę św. zostawić dla rodziców i gości naszych dzieci. Spowiedź św. dzieci, rodziców i gości w sobotę od godz. 9:00 w kościele św. Teresy.Próby dla dzieci przygotowujących się do I komunii w poniedziałek, środę i piątek o godz. 19:00 w kościele św. Teresy.
  4. Msza św. zbiorowa za zmarłych w piątek 15 maja o godz. 17:00 w kościele św. Teresy.
  5. Wszystkich chorych już dziś zapraszam na Parafialny Dzień Chorego w niedzielę 17 maja na Mszę św. o godz. 15:00 z obrzędem namaszczenia olejami świętymi do kościoła św. Bartłomieja oraz na spotkanie przy kawie na salce parafialnej zorganizowane przez Caritas Parafialną.
  6. Pielgrzymi Grupy 17 Poznańskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę zapraszają wszystkich chętnych do wzięcia udziału w tych wyjątkowych rekolekcjach w drodze. Grupa 17 wyrusza na pielgrzymi szlak z Kościana 5 lipca oraz ze Śmigla 6 lipca. Osoby nie mogące podjąć trudów pielgrzymowania mogą uczestniczyć w pielgrzymce duchowej. Pątnicy proszą o modlitwę w intencji całej Poznańskiej Pieszej Pielgrzymki. Więcej informacji na plakacie i ulotkach.
  7. Kancelaria parafialna w tym tygodniu czynna w poniedziałek od godz. 16:30 do 17:30 i czwartek po wieczornej Mszy św. Jest jeszcze kilka wolnych terminów intencji mszalnych w maju, czerwcu i lipcu. Dzierżawcy ziemi regulują II ratę podatku (z wyjątkiem tych, którzy już ją zapłacili). „Bóg zapłać” za chętne przyjęcie obowiązku budowy ołtarzy na Uroczystość Bożego Ciała i za prace przy nowym ujęciu wody na cmentarzu.
  8. Składka w przyszłą niedzielę jest przeznaczona na prace remontowe w parafii „Bóg zapłać” ofiarodawcom oraz za składane w kancelarii ofiary na remonty parafialne. Zapłaciłem I część za prace wykonane przy budowie linii wodociągowej na cmentarz. „Bóg zapłać” za złożoną dotąd daninę diecezjalną. Z obowiązku wywiązało się 325 rodzin, co stanowi 59 % parafian. Za pozostałe rodziny parafia musi wyłożyć ze środków przeznaczonych na remonty.
  9. Dziękuję rodzinom, które posprzątały kościoły w ubiegłym tygodniu. Proszę o posprzątanie w tym tygodniu kościoła św. Bartłomieja parafian z ul. Szkolnej nr 20/1 – 4 a o przygotowanie kościoła św. Teresy na uroczystość I komunii proszę rodziców dzieci obecnych klas II.
  10. Polecam Przewodnik Katolicki i nowy Mały Przewodnik.

ks. Piotr Kufliński