W poniedziałek 11 listopada 2019 roku w o godz. 11:00 w kościele pw. św. Teresy Ksiądz Proboszcz Piotr Kufliński odprawił Mszę Świętą w intencji Ojczyzny. Podczas Eucharystii zgromadzeni Goście, Poczty Sztandarowe oraz wierni Parafianie w szczególny sposób modlili się w intencji Powstańców Wielkopolskich spoczywających na cmentarzu, czyli w intencji: Antoniego Wojciechowskiego, Wawrzyna Leciejewskiego, Macieja Owsiannego, Wincentego Tryjanowskiego, Władysława Linke oraz Walentego Przybyszewskiego. Na zakończenie uroczystej Mszy św. Ksiądz Proboszcz poświęcił pamiątkowe tabliczki. Zostały one wykonane z czarnego kamienia na których znajduje się imię i nazwisko Powstańca oraz wizerunek krzyża powstańczego z orłem armii wielkopolskiej i datami 1918-1919 z dopiskiem „Powstaniec Wielkopolski”.

Punktualnie o godz. 12:00 na placu przy kościele św. Teresy rozbrzmiał Mazurek Dąbrowskiego w ramach akcji „Niepodległa do hymnu!”. W rytmie werbli odbył się przemarsz wszystkich zgromadzonych na cmentarz parafialny. Poświęcone wcześniej tabliczki zostały uroczyście przeniesione oraz złożone przez rodziny Powstańców Wielkopolskich na ich mogiłach. Przy każdym grobie został również odczytany życiorys powstańczego Bohatera oraz złożone kwiaty i znicze przez przedstawicieli władz i uczniów ze szkoły w Starym Bojanowie.

Zdjęcia dostępne w galerii.