Wystawa_Nawiedzenie_2021a

Nawiedzenie_2020_1aa

Nawiedzenie kopii cudownego wizerunku

Matki Bożej Częstochowskiej

w Starym Bojanowie 28 - 29 II 2020 r.

Powitanie Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej – 28.02.2020r.

W piątek 28 lutego 2020 roku naszą parafię pw. św. Bartłomieja nawiedził cudowny Obraz Matki Bożej Częstochowskiej, której peregrynacja od 18 maja 2019 roku trwa w Archidiecezji Poznańskiej.
      Parafianie wraz z Księdzem Biskupem Grzegorzem Balcerkiem oraz z Księdzem Proboszczem Piotrem Kuflińskim i z kapłanami z dekanatu śmigielskiego zgromadzili się przy probostwie. Oczekiwaniu na przyjazd Matki Bożej towarzyszyła modlitwa różańcowa oraz śpiewy pełne skupienia prowadzone przez Ojca Jessego. Samochód kaplica przyjechał w eskorcie policji i strażaków. Przy wtórze hejnału Obraz wysunął się z kaplicy, wówczas Ksiądz Biskup i Proboszcz ucałowali Ikonę, która następnie spoczęła na barkach Mężczyzn naszej parafii. Po przekazaniu Ewangeliarza Peregrynacji Księdzu Proboszczowi ruszyła procesja do kościoła św. Teresy.
      Matkę Bożą przywitali licznie zgromadzeni wierni parafianie. Pośród pięknie przyozdobionej drogi procesyjny orszak prowadził krzyż, a z nim sztandary i relikwiarz. Święta Ikona Matki Bożej niesiona była przez grupy Męskie, Ministrantów oraz przedstawicielki Rady Parafialnej i przez bramę ozdobioną girlandą została uroczyście wniesiona do kościoła. Po podejściu do ołtarza Obraz Matki Bożej Częstochowskiej został umieszczony na specjalnym tronie i zapalona została świeca Nawiedzenia.
      Następnie delegacje parafii złożyły kwiaty u stóp Jasnogórskiej Pani i rozpoczęła się uroczysta Msza Święta pod przewodnictwem Biskupa Grzegorza Balcerka z udziałem kapłanów dekanatu śmigielskiego. Po Eucharystii parafianie czuwali przy Matce Bożej na modlitwie indywidualnej i różańcowej.
      O godz. 21:00 rozpoczął się Apel Jasnogórski w duchowej łączności z tym, który wybrzmiewa na Jasnej Górze. Po nim Kustosz Jasnogórskiej Ikony Nawiedzenia Ojciec Paweł przedstawił historię powstania Cudownej Kopii. Modlitewne spotkanie zakończyło się wezwaniami do Ducha Świętego w intencji Księdza Proboszcza i błogosławieństwem udzielonym przez zgromadzonych kapłanów.

Zdjęcia dostępne w galerii.