Nabozenstowo_czerwcowe_2019a

Nabożeństwa

codziennie po Mszy św.

Zapraszamy!

czerwcowe

PAN-Jezus-2019a

Jesteśmy ludźmi Wielkanocy

jest naszą pieśnią.

Sw._Bartlomiej_2015a
PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pw. św. Bartłomieja Apostoła

w STARYM BOJANOWIE

Archidiecezja Poznańska

spacer-1a

WIRTUALNY SPACER

po parafii

Niedziela Poświęcenia Własnego Kościoła – 25.10.2015r.

 1. Msze św. dziś o godz. 8:00 9:30 i 11:00. W ciągu tygodnia Msze św. o godz. 18:00 a w środę o godz. 8:00. We wtorek nowenna do MBNP a w sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu. Nabożeństwa różańcowe bezpośrednio po Mszy św., w środy i soboty przed Mszą św., w niedzielę po Mszy św. o godz. 8:00.
 2. Dzisiejsza niedziela jest uroczystością rocznicy poświęcenia własnego kościoła. Obchodzimy ją również, jako Niedzielę Powołaniową. Są z nami nasi klerycy – Przemysław i Tomasz, którzy po Mszach św. będą zbierali przed kościołem ofiary dla Seminarium Duchownego. Dziś przypada również liczenie wiernych w całej Polsce.
 3. W tym tygodniu wspominamy:
  w środę – Św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza – święto
 4. W Uroczystość Wszystkich Świętych, którą obchodzimy w tym roku w niedzielę, Msze św. o godz. 8:00 i 9:30 w kościele św. Teresy. O godz. 14:00 z kościoła św. Bartłomieja wyruszy procesja z modlitwami za zmarłych zakończona Mszą św. na cmentarzu w intencji wszystkich naszych zmarłych. Od godz. 12:00 do 14:00 przy cmentarzu będą kwestować przedstawiciele parafii na utrzymanie cmentarza.
 5. W poniedziałek 2 listopada Dzień Wszystkich Zmarłych. Msze św. o godz. 9:00, 16:00 i 18:00 w kościele św. Bartłomieja. Po Mszy św. godz. 18:00 z kościoła św. Bartłomieja wyruszy procesja na cmentarz z modlitwami za zmarłych.
 6. Od przyszłej niedzieli 1 listopada od godz. 12:00 do poniedziałku do 24:00 we wszystkich kościołach można zyskać odpust zupełny za nawiedzenie kościoła i odmówienie Ojcze nasz i Wierzę w Boga (tylko raz i za jednego zmarłego). Każdego dnia od 1 do 8 listopada można dostąpić odpustu zupełnego dla zmarłych za nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych.
 7. Chcemy powołać w naszej parafii Towarzystwo Przyjaciół Arcybiskupiego Seminarium Duchownego w Poznaniu. Zainteresowani mogą zabierać ulotki informacyjne o tym Towarzystwie, które są wyłożone obok czasopism. Zdecydowani proszę, aby zwrócili część ulotki z potrzebną do rejestracji Towarzystwa informacją.
 8. Rogale św. Marcina będzie można nabywać w sobotę 7 i niedzielę 8 listopada po Mszach św. od pań z Caritas w kruchcie kościoła. Cena jednej sztuki to 6 zł.
 9. Kancelaria parafialna czynna w tym tygodniu w poniedziałek od godz. 16:30 do 17:30 i w czwartek po wieczornej Mszy św. Można składać wymienianki roczne i jednorazowe (również w zakrystii po Mszach św.). Dwóch rolników nie wypełniło jeszcze swoich zobowiązań wobec parafii. W Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zmarłych wymienianki jednorazowe i roczne będą przyjmowane w zakrystii przed i po Mszach św. Nowe wymienianki roczne będą czytane od I Niedzieli Adwentu a jednorazowe w czasie modlitwy wiernych podczas każdej Mszy św. z dziesiątką różańca.
 10. Dziękuję wszystkim, którzy posprzątali kościoły w ubiegłym tygodniu. Proszę o posprzątanie w tym tygodniu kościoła św. Bartłomieja parafian z Parska blok nr 10, a kościoła św. Teresy parafian z Parska nr 9 i z fermy.
 11. Polecam Przewodnik Katolicki i Mały Przewodnik.

ks. Piotr Kufliński

Dodane przez Magda

Administrator :-)

Wszelkie prawa zastrzeżone
Parafia pw. św. Bartłomieja w Starym Bojanowie
Copyright © 2014 – 2019