Wystawa_Nawiedzenie_2021a

Wystawa fotograficzna

Zapraszamy!

Wielki_Post_2021a

Droga Krzyżowa

Piątek - godz. 17:15

Gorzkie Żale

Niedziela - godz. 15:00

Zapraszamy!

Sw._Bartlomiej_2020a
PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

pw. św. Bartłomieja Apostoła

w STARYM BOJANOWIE

Archidiecezja Poznańska

tło_630-lecie_nowe_calosc_2019_1a

1901 r.

1910 r.

1915 r.

1938 r.

1980 r.

2010 r.

2019 r.

spacer-1a

WIRTUALNY SPACER

po parafii

Szaty_liturgiczne_2019aaabbbb

Zabytkowe szaty liturgiczne
Nawiedzenie_2020_1aa

Nawiedzenie kopii cudownego wizerunku

Matki Bożej Częstochowskiej

w Starym Bojanowie 28 - 29 II 2020 r.

Niedziela Chrystusa Króla Wszechświata – 24.11.2013r.

1. Msze św. w niedzielę o godz. 8:00 9:30 i 11:00. W tygodniu Msze św. o godz. 18:00, w środę o godz. 8:00. We wtorek nowenna do MBNP, w piątek koronka do Bożego Miłosierdzia a w sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu.

2. Dziś na prośbę Papieża Franciszka zbieramy po Mszach św. ofiary dla poszkodowanych na Filipinach.

3. W najbliższym tygodniu wspominamy w liturgii Kościoła:

w sobotę – św. Andrzeja, Apostoła

4. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Adwent – czyli uroczyste liturgiczne oczekiwanie na Boże Narodzenie. A od przyszłego poniedziałku Roraty, na które już dziś wszystkie dzieci i młodzież oraz dorosłych serdecznie zapraszam. W zakrystii i biurze parafialnym będzie można zaopatrywać się w opłatki świąteczne.

5. Spowiedź św. Adwentowa z udziałem zaproszonych kapłanów będzie w tym roku w piątek 20 grudnia.

6. Z I Niedzielą Adwentu Parafialny Zespół Caritas rozpoczyna w naszych sklepach tradycyjną zbiórkę darów „Podziel się z bardziej potrzebującymi”. Kontynuować również będziemy akcję trzech parafii naszego dekanatu pt. „Prezent dla dziecka”. W kościele św. Teresy będzie stało drzewko z dziesięcioma bombkami na których będzie napisane imię i wiek dziecka, któremu chcemy zrobić prezent – niespodziankę. Osoba, która zdecyduje się na ten szlachetny krok jest proszona aby zgłosić się z zabraną bombką do zakrystii. Obdarowywane dzieci są z innej parafii. Podobne bombki z dziesiątką naszych dzieci zawisną na drzewku innej parafii i od tamtejszych parafian otrzymają prezent – niespodziankę, którą dostarczymy przed świętami. Przygotowane prezenty prosimy przynieść do zakrystii lub na probostwo do III Niedzieli Adwentu.

7. Kancelaria parafialna czynna w tym tygodniu w poniedziałek od godz. 16:30 do 17:30 i czwartek po wieczornej Mszy św. Przyjmowane są ostatni tydzień wymienianki roczne. Nowe będą czytane od I Niedzieli Adwentu. Można rezerwować Msze św. na przyszły rok. Są wolne też intencje w grudniu tego roku.

8. W tym tygodniu wracają do kościoła św. Bartłomieja odnowione, zamknięte w hermetyczne kasety i oprawione w dębowe ramy dwa zabytkowe relikwiarze. Prace przy nowym konfesjonale postępują zgodnie z planem. Niebawem będzie instalowany w kościele. Bardzo dziękuję za zaoferowane na święta choinki do obu kościołów jak również za zrobione porządki na śmietnisku cmentarza i wykonane naprawy na probostwie.

9. Serdecznie dziękuję tym, którzy sprzątali kościoły w minionym tygodniu. Proszę o posprzątanie kościoła św. Bartłomieja parafian z ul. Szkolnej 28/1-10 a kościoła św. Teresy z ul. Szkolnej nr 28/11-20.

10. Polecamy Przewodnik Katolicki z dodatkiem kroniki Roku Wiary w cenie 5 zł i Mały Przewodnik w którym jest lampion adwentowy. U ministrantów przed wyjściem z kościoła można już od dziś nabywać świece Caritas „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom” – duże w cenie 12 zł i małe po 6 zł.

ks. Piotr Kufliński

Proboszcz

 

Dodane przez Magda

Administrator :-)

Wszelkie prawa zastrzeżone
Parafia pw. św. Bartłomieja w Starym Bojanowie
Copyright © 2014 – 2021